Частка жінок практично та сама і становить 31%. 83% фахівців працюють у п’яти найбільших містах (Київ, Харків, Львів, Одеса, Дніпро), причому в Києві — майже половина (42%). Для аналізу рівнів зарплати ми використовуємо медіану. Ми продовжуємо зимовий цикл статей про зарплати ІТ-фахівців в Україні.

Коли я навчалася, у нас було програмування та інші профільні предмети, але не було дисципліни, пов’язаної з тестуванням. Це був мій вибір, тож я сама шукала інформацію. Сьогодні є багато ресурсів та курсів, інформації з яких достатньо для опанування сфери тестування.

Які Qa Заробляють Найбільше

Це медіана заробітних плат за даними зі 123 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Тестувальник» та за запитами-синонімами «QA engineer», «Тестер», «Tester» та ін. Вилка заробітної плати для QA Engineer Senior коливається від 150 до 250 тис. Це досвідчений спеціаліст з багажем знань та досвідом тестування різних додатків, продуктів від 2-х років. Я почала роботу в SimCorp із 500$, а зараз стартова зарплата для QA-інженерів зросла майже вдвічі — і це ще не межа.

Що робить та скільки заробляє QA Engineer

Виняток — зарплати техлідів, які після літнього падіння збільшилися на $100, і зарплати мідлів, які зменшилися на $50. У сучасному світі все більше компаній усвідомлюють важливість якості своїх програмних продуктів і тому активно шукають висококваліфікованих спеціалістів у галузі тестування. Однією з найперспективніших і найзатребуваніших спеціальностей у цій галузі є QA Automation Engineer. Цей спеціаліст займається автоматизацією процесів тестування та забезпечує високу ефективність та точність тестування програмного забезпечення.

Та Отримувати До $2500 На Місяць

За пів року зарплати тестувальників збільшилися в середньому на 14%, найчастіше — у досвідчених спеціалістів рівня Senior та вище. Найнижчі медіанні зарплати у тестувальників, які працюють у стартапах, — $1600. На відміну від зарплат розробників, які дещо зросли в першому півріччі 2022 року, медіанні зарплати тестувальників знизилися на $100, до $2000. Медіанні зарплати тестувальниць, які спеціалізуються на AQA і General QA, менші за зарплати тестувальників. У жінок AQA середня зарплата становить $3000 проти $3325 у чоловіків.

Що робить та скільки заробляє QA Engineer

За пів року медіанні зарплати QA-спеціалістів в Україні зросли на $250 та становлять $2100. Однією з причин цієї різниці є вища частка спеціалістів з Automation QA серед чоловіків, ніж серед жінок (33% проти 17%). Проте навіть серед спеціалістів з Automation QA з однаковим досвідом чоловіки переважно заробляють більше за жінок (різниця становить близько 15%).

Скільки Отримує Тестувальник Без Досвіду?

QA-спеціалісти становлять 15% учасників нашого опитування — це друга за чисельністю група ІТ-фахівців (після розробників). Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Напрацьований досвід тестувальником, Лектор QA у STUDY SPACE, QA Engineer у Teiva Systems. Head of Academic Department STUDY SPACE, 5 років в EdTech, розробив понад a hundred and twenty программ навчання, випустив + студентів. 🔥🔥🔥 Долучайся до семінару, щоб отримати шанс виграти безкоштовне навчання. Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності.

Тестувальником може стати будь-хто, важливо бути готовим вчитися. Можна навчитися тестування самостійно, пройшовши курс чи прочитавши книгу, наприклад, “Тестування Дот Ком”, Романа Савіна. В інтернеті багато варіантів безкоштовного самостійного навчання. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку https://wizardsdev.com/ потреби. Загалом можу сказати, що QA — дуже класний напрям для горизонтального розвитку, поглиблення своїх знань, опанування нових технологій і мов програмування. З огляду на запит на автотестування, це область, яка дає можливість не лише професійно розвиватись, а й претендувати на гідну заробітну плату.

Медіанні Зарплати Чоловіків І Жінок

За інформацією сайту з пошуку роботи work.ua, середня зарплата QA-інженера у Києві – 27,5 тис. Медіанні зарплати чоловіків-тестувальників, як правило, дещо вищі за зарплати жінок з таким же досвідом роботи в QA. На початкових етапах роботи (до трьох років) ця різниця становить приблизно 10%, далі — 15–20%. Медіанна зарплата QA в продуктових компаніях становить $1900.

Хоча в мене жодного разу  на інтерв’ю не питали про те, які курси я закінчила за спеціальністю чи які сертифікати маю. Увагу звертають все ж на знання, розуміння сфери, на досвід. Тому курси точно не варто сприймати як чарівну пігулку.

Найвищі зарплати пропонують роботодавці з великих міст — у Києві та Харкові тестувальник може заробляти грн на місяць. На оплату праці впливає також досвід фахівця і рівень його професіоналізму, бажання навчатися, а ще форма співпраці (постійне працевлаштування або фріланс). Зарплати спеціалістів з Automation QA з досвідом до п’яти років ближчі до зарплат розробників з таким же досвідом, ніж до зарплат Manual QA.

Різниця в зарплатах між Manual QA й Automation QA практично не помітна в перший рік роботи, але з’являється вже протягом другого року. Після трьох років роботи різниця в медіанних зарплатах фахівців цих спеціалізацій перевищує $1000. Для того щоб стати QA Automation Engineer, необхідно мати певні навички та знання. Необхідно бути добре знайомим з мовами програмування, такими як Java, Python або C#, а також вміти працювати з інтегрованими середовищами розробки та системами контролю версій. За медіанними зарплатами тестувальників Київ залишається на першому місці, хоча середня зарплата в місті зменшилася на $100, якщо порівнювати з груднем 2021 року. В Manual QA різниця між зарплатами чоловіків та жінок менш помітна — як серед спеціалістів з однаковим досвідом, так і серед спеціалістів з однаковими тайтлами.

Частка спеціалістів рівня Senior зросла на 2 п. Водночас дещо знизилась частка спеціалістів рівня Junior (з 21% до 20%) та Middle (з 42% до  39%). Це можна пояснити високим попитом на кваліфікованих фахівців, через що спеціалісти активніше просуваються в кар’єрі та швидше отримують нові тайтли. Усі зарплати вказано в доларах США після сплати податків («чистими»). Для аналізу рівнів заробітної плати ми використовуємо медіану.

Що робить та скільки заробляє QA Engineer

Дізнатися, скільки заробляє QA Engineer у США – питання, що цікавить багатьох, хто прагне стати професіоналом у цій галузі. Аби розвиватися у цій сфері, потрібно відслідковувати нові тренди, шукати ресурси для самоосвіти, підписуватися на експертів у галузі. Для початківців можу порадити матеріали авторства Романа Савіна — вони легко написані та прості для розуміння. Свого часу його книга «Тестирование dot com, или Пособие по жестокому обращению с багами» мені дуже допомогла розібратися, як працює тестування. Читання більш технічних книг корисне, коли ти вже розбираєшся у сфері та маєш практичний досвід. За відгуками знаю, що є непоганий курс на Prometheus про те, як почати в QA («Основи тестування програмного забезпечення» — прим. ред.).

Втім, якщо основне, що подобається в роботі, — це комунікація і взаємодія з людьми, тоді краще, певно, придивитись до інших професій. Тут з’являється своя рутина — контроль результатів цих автотестів, їх коригування за потреби, налаштування та підтримка середовища виконання тестів. У підсумку я влаштувалася QA automation engineer у компанію SimCorp, де працюю вже повних eight років. Більшість QA-спеціалістів працюють (96% опитаних — на фултаймі), а 79% не відчули значних змін у роботі через початок війни.

Як я й казала, для входу в професію необхідні певні onerous expertise. Їх може дати технічна освіта, котра дає хороший старт у професії попри c# вакансии те, що не є обов’язковою. Або самоосвіта — за умови, що ви маєте для неї достатньо часу, бажання та мотивації. QA інженер може вирости до техліда, тестліда, тімліда, QA Manager.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *